З історії нашого закладу


З історії навчального закладу

 

Історія навчального закладу сягає початку 20 століття: початкова школа для дітей міщан, семирічна трудова школа, середня, політехнічна трудова.

         У 1937 році навчальний заклад стає середньою школою №2. У суворі роки фашистської окупації у приміщенні школи розташувався німецький штаб та їхнє підсобне господарство. Тож у повоєнні роки розпочалася відбудова школи: був добудований 2-й поверх приміщення, оснащений спортзал та бібліотека. До 1985 року школа добудовувалась 4 рази: створювались нові кабінети, спортивна зала, їдальні, майстерні. У 2006 році рішенням Богодухівської районної ради Харківської області від 30.06.2006 року № 34-V Богодухівська ЗОШ І – ІІІ ступенів була реорганізована в колегіум – навчальний заклад нового типу.

          Колегіум – навчальний заклад ІІІ ступеня філологічно – філософського та культурно – естетичного профілю.

         Мова навчання – українська.

З метою поширення знань учнів про українську культуру, побут, історію руками вчителів, учнів та батьків створений музей народознавства. Колегіум має логопедичний кабінет, кабінет психолога.

Для розвитку фізичних здібностей учнів функціонує 2 спортивних зали, в яких проходять не тільки уроки фізичної культури, а й заняття спортивних секцій.

         В приміщенні колегіуму працює медичний кабінет, в якому учні завжди можуть отримати першу необхідну допомогу.

         Працює кабінет інформатики, в якому 11 комп’ютерів, приєднані до мережі Інтернет.

          Кабінети географії, української мови, математики, фізики  оснащені сучасними технічними засобами навчання: інтерактивними дошками, комп’ютерами, проекторами.

         Колегіум має столярну та слюсарно-токарну майстерні, в яких хлопці здобувають навички різноманітних робітничих професій. Дівчата мають можливість навчатись обслуговуючій праці у добре обладнаному кабінеті.

          А у шкільній бібліотеці та читацькій залі можна взяти необхідну книгу, підготувати творчу роботу або реферат, отримати потрібну інформацію.

         Усі виховні форми діяльності, концерти, вечори, зустрічі з цікавими людьми проходять у залі колегіуму, де обладнана сцена.

         Поїсти можна у шкільних їдальнях, де кваліфіковані кухарі готують смачні страви.

         В колегіумі навчально-виховний процес здійснюється за двома напрямами: суспільно-гуманітарний ( історичний профіль), філологічний  ( профіль української філології).

          З метою підготовки школярів до участі у суспільному житті, виховання організаторських здібностей та розвитку ініціативності в середніх та старших класах працює організація учнівського самоврядування Учнівська рада колегіуму, в молодших – дитяча організація « Країна Барвінкова».

         Для розвитку творчих здібностей учнів в колегіумі працюють  гуртки: декоративно-прикладного, художньо-естетичного, екологічного,  спортивного напрямків.

         Існує шкільне відділення МАН, до якого залучаються обдаровані учні для науково-дослідницької діяльності за напрямками: фізико-математичним, історико-географічним, хіміко-біологічним, екологічним, філологічним.

         Прийом до колегіуму проводиться на підставі заяв батьків або осіб, які їх замінюють, на конкурсній основі відповідно до порядку, встановленого Міністерством освіти і науки України. До колегіуму зараховуються учні, які пройшли конкурсні випробування. Зарахування учнів здійснюється за наказом директора на підставі особистої заяви ( для неповнолітніх – заяви батьків або осіб, які їх замінюють) або направлень відповідних органів управління освітою, а також свідоцтва про народження ( копії), паспорта, медичної довідки, встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти (  крім дітей, які вступають до першого класу).
 
 

 Педколектив колегіуму – дружний, талановитий колектив однодумців, які не вичерпують себе, не застигають на одному рівні, не відстають від бурхливого плину часу.