Відкривай Україну


                                                                                                 УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ
                                                 Всеукраїнського освітнього проекту “Відкривай Україну”


І. Загальні положення
Всеукраїнський освітній проект “Відкривай Україну” (далі Проект) є відкритим  інтерактивним навчальним середовищем для підлітків. Проект розрахований на участь команд  учнів 7-11  класів загальноосвітніх навчальних закладів у містах України з  населенням від 10 000 чоловік.
Організатором Проекту є Благодійний фонд "З країни в Україну”» (далі Організатор). Проект реалізується за сприяння Міністерства освіти і науки України.  Партнерами проекту є Києво-Могилянська Бізнес Школа (Креативна академія iWonder), Майкрософт Україна, Європейська Бізнес Асоціація в Україні, Пласт Національна Скаутська Організація України.  До реалізації Проекту можуть долучатися державні і недержавні установи, організації, фонди, компанії, у т.ч. іноземні, як на місцевому, регіональному, так і на всеукраїнському рівнях.

ІІ. Мета та завдання проекту:
Мета проекту створити  середовище для розвитку підлітків малих міст України, у якому  вони набудуть необхідних компетенцій та отримають можливість реалізувати командою власну ідею у своєму місті.
Завдання проекту:
● допомогти підліткам перейти у відповідальне життя свідомого громадянина України;
● створити умови для формування ініціативності, проактивної особистісної позиції та
командної роботи;
● розвинути креативність, почуття відповідальності за свої рішення, визначати й
долати ризики, здатність планувати проекти і досягати поставлених цілей,
аналізувати аргументи та перевіряти факти;
● мобілізувати локальних громадських активістів до співпраці із командами проекту
для створення змін у міському просторі та допомогти кожному члену команди
розкрити свої сильні сторони;
● створити умови для вчителя, в яких він зможе працювати із учнями в ролі
модератора, брати участь у процесах на рівні з учнями.

ІІІ. Учасники проекту.
До участі у проекті запрошуються учні 7-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності (далі Учасники). Учні беруть участь у проекті командами з 15 осіб. До складу команди повинні входити  представники всіх вікових груп (по 3 особи з кожної: 7, 8, 9, 10, 11 класи). Особиста реєстрація триває з 26 вересня до 24 жовтня на сайті проекту:
www.vidkruvai.com.ua .
Реєстрація в системі здійснюється за допомогою електронної скриньки Gmail.

Оголошення про початок особистої реєстрації відбувається на презентації проекту в кожному з міст з 26.09.16 до 21.10.16, а також на сайті проекту і в соцмережах з 26.09.16 до 24.10.16.
Від однієї школи в проекті може брати участь лише одна команда. Команди формуються з числа зареєстрованих учасників в кожній школі відповідно до інструкцій. Формування команди є складовою частиною навчання. Зареєстровані на платформі учасники, які не увійшли до складу команди, можуть бути  помічниками команди та/або замінити когось із членів команди на певному етапі проекту.
Команда обирає для себе модератора вчителя  від школи, який має пройти відповідну  реєстрацію на онлайн платформі. 
Модератор команди: стежить за дотриманням командою правил; допомагає  учасникам команди у питаннях самоорганізації та реалізації проекту;  супроводжу є команду на всіх етапах проекту. Модератор команди не приймає рішень замість чи від імені команди.

ІV. Етапи реалізації проекту.
Проект реалізується з вересня 2016 р. по червень 2017 р. у наступній послідовності: 

● підготовчий етап: вересеньжовтень 2016 року презентації  проекту у містах,  реєстрація учасників
● 1-й етап навчання: листопад-грудень 2016 року створення команд і реалізація  мініпроектів  шкільного рівня;
● 2-й  етап навчання: січень-квітень  2017 року онлайннавчання і реалізація проектів міського рівня;
● підсумковий етап: квітень-травень  2017 року презентація проектів у обласних  центрах.
За результатами підсумкового етапу по 1 найкращій команді з кожної області буде  запрошено на фінальний захід (майстерню) у вересні 2017 року, після чого найкращі  команди отримають можливість короткотермінового стажування закордоном і мінігранти  на реалізацію своїх проектів.


V. Зміст та структура навчання.
Проектом передбачене здобуття знань і набуття навиків в процесі виконання завдань і  реалізації 2 проектів: шкільного на 1 етапі і міського на 2 етапі. За структурою 1 етап навчання є інструкційно-практичним, 2 етап навчально-практичним.

Зміст навчання (1 і 2 етапи навчання):
● Командоутворення
● Робота з ідеями
● Проектний менеджмент
● Критичне мислення
● Зовнішні комунікації
Команди-учасники реалізують проекти у наступних напрямках:
1. Культура і мистецтво
2. Медійний напрям
3. Навколишнє середовище
4. Урбаністичний напрям
5. Здоровий спосіб життя
6. Соціальний напрям

3 червня 2017 року  учні колегіуму взяли участь у обласному фестивалі інновацій освіти  Всеукраїнського проекту "Відкривай Україну", який пройшов на базі Харківського ліцею "Мир".

12 травня 2017 року в рамках освітнього проекту «Відкривай Україну» відбулася зустріч учнів Богодухівського колегіуму №2 з головою Богодухівської районної державної адміністрації В.А. Шаровим, головою районної ради С.Ф. Пановим та заступниками міського голови В.В. Ворвулем і О.А. Мальованою. Учні разом із очільниками району обговорили план реалізації ІІ етапу проекту «Відкривай Україну».

30 квітня 2017 року учні Богодухівського колегіуму №2 у рамках Всеукраїнського освітнього проекту «Відкривай Україну» здійснили поїздку до Краснокутського дендропарку, де відбулося урочисте відкриття арт-фестивалю «Перлини Слобожанщини». Події фестивалю розгорнулися на двох майданчиках - у селищі Пархомівка, де для відвідувачів протягом дня було відкрито унікальний музей, що зберігає шедеври Пікассо та Малевича, і в Краснокутському дендропарку. Учні, разом із головою ХОДА Юлією Світличною та гостями свята, стали учасниками першої в Харківській області висадки сакур – на честь 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин України та Японії. У рамках фестивалю в Краснокутському дендропарку висадили алею з 40 сакур.

На центральній сцені відбулося дефіле місцевих дизайнерів одягу, показові виступи та постановочні козацькі поєдинки у відповідному одязі та з автентичними аксесуарами.

Учні взяли участь у майстер-класах із народних промислів: гончарство, плетіння з лози, вишиванка, Петриківський розпис. На території Фестивалю працювали фотостудії та стилісти з декораторами, які пропонували сфотографуватися в стилістиці початку ХХ ст.

Окрім цього, учні відвідали Пархомівський художній музей та виставку робіт архітектора О.М. Бекетова, присвячену його 155-річчю з дня народження.

6 квітня 2017 року відбулося робоче засідання творчої групи колегіуму Всеукраїнського освітнього проекту "Відкривай Україну".

Освітній проект "Відкривай Україну". Богодухівський колегіум №2. Команда супер-героїв на чолі з капітаном Мушкетовою В. активізувли свою роботу в проекті й працюють над своїми ідеями разом із директором колегіуму Ємельяненко Т. та вчителем української мови та літератури Саранчею Т.І.