Участь в експерименті


 

Відповідно до програми експериментальної роботи регіонального рівня за темою "Навчання і виховання учнів через природовідповідну (ноосферну) освіту і екологічну безпеку на 2013-2016 роки  11 листопада 2014 року вчителем-експериментатором Омельченко Н.В. проведений майстер-клас для вчителів української мови та літератури. Урок у 7-В класі був присвячений темі "Складання висловлювань у художньому стилі та ділових паперів (інструкцій) у 2 та 3 особі множини". Робота над мовним матеріалом поєднувалась з "мандрівкою" до Японії та знайомством із символами Країни вранішнього сонця - хризантемою.

15 травня 2014 року у колегіумі був проведений практичний семінар "Конструювання ноосферного уроку з метою гармонійного розвитку функцій лівої і правої півкуль мозку". 

В рамках семінару відкриті уроки провели Омельченко Н.В. ( 6-В клас, українська мова), Кіпенко Н.А. ( 3-В клас, музичне мистецтво), Тризна О.В.  ( 5-А клас, природознавство), Саранча Т.І. ( 7-А клас, українська мова), Статівка Ю.О. ( 1-В клас, година спілкування).

 Відповідно до програми експериментально-дослідницької роботи з упровадження ноосферної освіти 23 квітня 2014 року відбувся урок української мови в 6-В класі, який провела Омельченко Н.В. Тема уроку «Займенник: значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль» допомагала відчути школярам радість Великодного свята.
 
 
 
 
 
 
 Над реалізацією завдань дослідження за темою "Навчання і виховання учнів через природовідповідну ( ноосферну) освіту"  працює весь колектив. Та найвідповідальніша місія покладена на членів  творчої групи : 
Омельченко Н.В. - учителя українськї мови та літератури,
Саранчу Т.І. - учителя української мови та літератури,
Тризну О.В. - учителя природознавства,
Кіпенко Н.А. - учителя музичного мистецтва.
Статівку Ю.О. - учителя початкових класів,
Ярошенко Л.О. - практичного психолога.
Творча група систематично працює над виробленням рекомендацій для підвищення ефективності підготовки біоадекватнх уроків.
 
 
24-25 жовтня 2013 року в Харкові проходив І Міжнародний фестиваль "Ноосферний розвиток суспільства". У секції педагогіки представляли свої набутки навчальні заклади, що беруть участь в експериментально - дослідницькій роботі з проблеми "Навчання і виховання учнів через природовідповідну (ноосферну) освіту й екологічну безпеку".
  Успішно представила колегіум на фестивалі вчителька української мови та літератури Омельченко Надія Володимирівна.

Рішенням педагогічної ради від 14.01.2013 року колегіум включився в експеримент за темою "Навчання і виховання учнів через природодовідну (ноосферну) освіту й екологічну безпеку" на 2012 - 2016 рр. (наукові керівники: Кузнецова Алла Федорівна, професор кафедри виховання та розвитку особистості, доктор педагогічних наук; Кравченко Ганна Юріївна, проректор з наукової та експериментальної роботи, завідувач кафедри управління освітою, кандидат педагогічних наук).

 

 

23 грудня 2013року у 7-А класі відбувся відкритий урок із української мови ( учитель Т.І.Саранча) на тему «Узагальнення вивченого про дієприкметник». На уроці вчитель використала елементи ноосферної освіти, зокрема, учні не тільки виконували вправи, а й заочно побували у зимовому лісі, відчули запах хвої, мандаринів.

 

 

5 лютого 2014 року Омельченко Н.В. провела урок у 6-В класі на тему " Групи прикметників за значенням". При проведенні анкети " Ефективність уроку очима дітей", усі 6-класники відзначили, що урок був цікавий і захоплюючий.