Сторінка соціального педагога


 

Рєчкіна Світлана Василівна

соціальний педагог Богодухівського колегіуму № 2

 Години роботи: 

пн-пт – 8.00 – 16.30

Волонтерський рух є одним з головних напрямів діяльності учнівського самоврядування у КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2».

1 грудня 2017 року з нагоди Всесвітнього дня толерантності до хворих на СНІД членами волонтерського клубу «Крила надії» під керівництвом соціального педагога Рєчкіної С.В. було проведене тренінгові заняття «Здоров’я – найцінніший скарб».

1 грудня 2017 року члени учнівської ради школи провели акцію «Знати, щоб жити», присвячену Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом та Всесвітньому дню толерантності до хворих на СНІД.

29 листопада 2017 року члени учнівської  ради КЗ "БОГОДУХІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2" Болотна Ірина, Островка Вікторія (9-В клас), Доценко Дмитро (8-А клас) разом із соціальним педагогом Рєчкіною С.В. взяли участь у засіданні  Школи розвитку лідерів учнівського самоврядування, яке проходило на базі Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України.

28 листопада 2017 року в рамках тижня толерантності членами волонтерського клубу «Крила надії» було проведене експрес-голосування «Толерантна особистість класу».

28 листопада 2017 року в рамках тижня превентивного виховання соціальний педагог Рєчкіна С.В. разом з членами волонтерського клубу «Крила надії», лідерами учнівського самоврядування школи Мушкетовою Вікторією та Вербицькою Софією провели тренінгове заняття з учнями 9-В класу на тему: «Здоровим бути – здорово!». Одинадцятикласниці продемонстрували створену ними соціальну рекламу «10 тисяч годин», в якій розкрили альтернативу шкідливим звичкам. Дев’ятикласники поділились своїм доробком - соціальною рекламою на тему: «Здоровий спосіб життя від 9- В».

27 листопада 2017 року на базі Богодухівського центру зайнятості населення для дітей з особливим потребами КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 2» була проведена профорієнтаційна бесіда з елементами тренінгу.

14-15 листопада 2017 року у місті Харкові проходив спеціалізований тренінг  для працівників освітньої сфери за темою "Інклюзивний простір. Практичні кроки" в межах соціальної програми Марини Порошенко, в якому взяли участь практичний психолог Ярошенко Л.О. та соціальний педагог Рєчкіна С.В.

2 листопада 2017 року в рамках місячника правового виховання «На паралельних дорогах прав та обов’язків» було проведене засідання правознавчого клубу «Закон і ти». Перед учнями 8-х та 9-х класів виступив старший інспектор ювенальної превенції Богодухівського відділу поліції ГУНП в Харківській області Нещеретний Я.А., який розповів підліткам про їхню відповідальність за скоєні правопорушення та злочини.

18 жовтня 2017 року в рамках Дня науки соціальний педагог школи Рєчкіна С.В. провела заняття з елементами тренінгу для дітей - користувачів мережі Інтернет "Цікаво! Корисно! А чи безпечно?"

13 жовтня 2017 року до Дня захисника України була проведена акція "Учні - КЗ "БОГОДУХІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ сту№2"пенів  - воїнам АТО". Учні опорного закладу, Вікторівської, Семеноярської та Хрущово-Микитівської філій зібрали для воїнів теплі речі, смаколики та вітальні листівки, які були передані богодухівським волонтерам.

9 жовтня 2017 року  відбулось засідання волонтерського клубу «Крила надії», на якому волонтери обговорили основні завдання та план роботи клубу на 2017/2018 навчальний рік.

Шановні батьки!   Пам’ятайте, виховання Вашої дитини в Ваших руках!

Ваша власна поведінка – найвирішальніша річ. Ви вважаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її щомиті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома.

А.С. Макаренко.

Лист батькам від дитини

1. Не застосовуйте силу у стосунках зі мною. Це привчить мене до того, що рахуватися потрібно лише з силою.

2. Не давайте обіцянок, яких ви не можете виконати: це послаблює мою віру у вас.

3. Не турбуйтеся надто сильно, коли я кажу: "Я вас ненавиджу". Я не це маю на увазі. Я просто хочу, щоб ви пошкодували про те, що зробили мені.

4. Не робіть за мене те, що я в змозі зробити сам. Я можу продовжувати використовувати вас як прислугу.

5. Не виправляйте мене у присутності сторонніх людей. Я зверну набагато більше уваги на ваше зауваження, якщо ви скажете мені все спокійно віч-на-віч.

6. Не намагайтеся читати мені повчання і нотації. Ви будете здивовані, дізнавшись, як прекрасно я знаю, що таке добре і що таке погано.

7. Не змушуйте мене відчувати, що мої вчинки - смертний гріх. Я повинен навчитися робити помилки, не відчуваючи при цьому, що я ні на що не придатний.

8. Не піддавайте занадто великим випробуванню мою чесність. Будучи заляканий, я легко перетворюся на брехуна.

9. Не захищайте мене від наслідків моїх власних помилок. Я вчуся на власному досвіді.

10. Не намагайтеся позбутися мене, коли я ставлю відверті питання. Якщо ви не будете на них відповідати, ви побачите, що я взагалі перестану ставити вам питання і буду шукати інформацію на стороні.

11. Не турбуйтеся, що ми проводимо разом занадто мало часу. Значення має те, як ми його проводимо.

12. Нехай мої страхи та побоювання не викликають у вас занепокоєння. Інакше я буду боятися ще більше. Покажіть мені, що таке мужність.

13. Ставтеся до мене так само, як ви ставитеся до своїх друзів. Тоді я теж стану вашим другом.

14. Але найголовніше! Я вас так сильно люблю! Будь ласка, дайте відповідь мені тим же ...

 

Як спілкуватися з дитиною?

(Поради соціального педагога)

 

1. Поважайте почуття підлітка, його право на власні таємниці.

2. Вчасно надавайте певну свободу дитині.

3. Не перетворюйте спілкування на вияв взаємного невдоволення.

4. Говоріть, уникаючи зауважень і недомовок.

5. Прислухайтеся до потреб дитини.

6. Виховуйте дитину на власному прикладі.

7. Ставте перед дитиною тільки ті вимоги, що в силі їй досягти.

8. Підвищуйте свою культуру поведінки, щоб бути зразком для наслідування.

9. Частіше звертайтеся до дитини з проханням, а не з вимогою чи критикою.

10. Обговорюйте поведінку , а не наказуйте.

11. Надавайте можливість самостійному прийняттю власних рішень.

12. Умійте визнавати свої помилки, не соромтеся ви не втрачаєте свій авторитет, а здобудете повагу, щирість та довіру.