Сторінка практичного психолога
План роботи практичного психолога у листопаді 2017 року
Поради батькам щодо підтримки дитини в період адаптації до школи
Адаптація учнів 1-х, 5-х, 10-х класів
З нагоди Всесвітнього дня толерантності до хворих на СНІД практичним психологом Ярошенко Л.О. було проведене тренінгове заняття з учнями 11-Б класу. Обговорювались актуальні питання щодо проблеми здорового способу життя, насилля, шляхів уникнення ситуацій ризику. Учні визначали свої життєві цінності, аналізували чинники міцної родини.
14-15 листопада 2017 року у місті Харкові проходив спеціалізований тренінг для працівників освітньої сфери за темою "Інклюзивний простір. Практичні кроки" в межах соціальної програми Марини Порошенко, в якому взяли участь практичний психолог Ярошенко Л.О. та соціальний педагог Рєчкіна С.В.
Згідно з планом роботи психолога здійснюється діагностика рівня мотивації й адаптації учнів 1-х класів.
Оскільки психологічний захист формується на неусвідомленому рівні, дослідження його може проводитись за допомогою проективних методик.
Малювання для школярів – справа звична, цікава. Аналіз малюнків дає змогу зробити деякі припущення про ті труднощі, які виникли у дітей під час навчальної діяльності.
Практичним психологом школи Ярошенко Л.О. здійснюється психологічний супровід учнів 1-х класів, які працюють за пілотними проектами по упровадженню нового Державного стандарту початкової загальної освіти.
Загальні поради батькам першокласників
- . Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом.
- Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.
- . Не підганяйте її, розрахувати час - це ваш обов'язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, - провини дитини у цьому немає.
- Не посилайте дитину в школу без сніданку: в школі вона багато працює, витрачає сили. Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом.
- Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів без подібних застережень: "Дивись, поводь себе гарно!",
- . Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись (згадайте, як вам тяжко після важкого робочого дня).
- Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.
- Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.
- . Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини.
10. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть з дитиною спокійно.